Како смо обележили Светски дан здраве хране (16. 10. 2019. године)
четвртак, 31 октобар 2019 12:09
Светски дан здраве хране обележава се широм света сваке године 16. октобра.
Организација уједињених нација за храну и пољопривреду – ФАО установила је овај датум 1981. године као Светски дан здраве хране, у циљу подизања свести о стварању света без гладних.
Циљ обележавања овог дана јесте информисање најшире јавности о важности здраве хране и правилних прехрамбених навика, као и формирање исправних ставова, посебно код младих и код деце.
Чланови Ученичког парламента и биолошке секције за време другог часа припремили су воћне салате и сервирали исте у холу наше школе за време великог одмора. На паноима су били постављени постери у вези са здравом храном и ученици су могли да се информишу о томе која храна спада у здраву а која у нездраву, шта подразумева здрав стил живота, како се здраво хранити, колико је значајна физичка активност за здравље људи и друге битне чињенице које могу да допринесу нашем здрављу и дуговечности.