Представа за децу на румунском језику „Зимска прича”
четвртак, 06 фебруар 2020 08:23
Румунски позоришни караван за децу гостовао је у нашој школи. Позоришна трупа Националног универзитета за позориште и филм „Ion Luca Caragiale” из Букурешта приредила је 5. децембра представу ,,Зимска прича” ђацима Основне школе „Жарко Зрењанин”. Представа је трајала један сат. Глумци су говорили на румунском језику, а пажљиво су их пратила сва деца нижих разреда, као и ученици виших разреда који наставу похађају на румунском језику. Представа је интерактивна, тако да су и деца дала мали допринос својим учешћем. „Румунски караван за децу из Војводине” (Caravana teatrului românesc pentru copiii din Voivodina) назив је пројекта захваљујући којем су се 5. и 6. децембра одиграле представе за децу у Банатском Новом Селу, Мраморку, Владимировцу и Уздину. Иначе, гости из Букурешта поклонили су књиге забавног и едукативног садржаја библиотеци наше школе. Реализација пројекта остварена је захваљујући Румунском институту за културу из Букурешта.