Почетна Ђак репортер Интерактивна радионица на часу српског језика и књижевности
Интерактивна радионица на часу српског језика и књижевности
уторак, 16 април 2024 04:38
У среду, 10. априла, на часу српског језика и књижевности ученицима одељења VI-2 придружиле су се њихове баке и један дека. Ученици су претходно добили задатак да лектиру „Мој дека је био трешња“ читају заједно са баком или деком, тј. да им унуци читају. Час је реализован као радионица на којој су сви заједно учествовали у активностима и разговорима који су нас водили до корисних закључака и великих животних истина пуних нежности и топлине. Радује нас то што је одзив био одличан и што су сви једнако сарађивали. Уз помоћ старијих гостију, а на темељима ове дивне књиге, деца су схватила у колико су снажном односу корење и крошња једног дрвета, као и то да на квалитет нашег садашњег тренутка и те како утичу лепе успомене и сећања из срећних дана детињства у ком важно место припада бакама и декама. Испоставило се да је за овај час свим учесницима било потребно мало храбрости, али резултати су непроцењиви – смех, сузе, загрљаји и још једна лепа успомена из школске клупе.

Вакцинација

wpeuprava