Почетна Професионална оријентација Професионална оријентација - школска 2019/2020. година
Професионална оријентација - школска 2019/2020. година
петак, 10 јануар 2020 16:22
Педагог наше школе Јелена Богојевић 15. 11, 3. 12. и 4. 12. 2019. године је заједно са одељењским старешинама одржала три родитељска састанка у осмом разреду. На састанцима је приказала презентацију са темом професионалне оријентације и уписа ученика у средњу школу. Презентација је имала за циљ упознавање родитеља са програмом одељењског старешинства који обухвата и професионалну оријентацију. План се састоји од низа радионица које ученици осмог разреда реализују на часовима одељењске заједнице заједно са својим старешинама. Такође се скреће пажња родитељима на правила и услове уписа у средњу школу. Родитељи се упознају како са системом бодовања успеха ученика тако и са системом бодовања пријемног испита. Презентација такође садржи и линкове који воде до тестова с пријемног испита из претходних година, приручник о професионалној оријентацији и план и програм ЧОС-а за осми разред, водич за основце, правилник о програму завршног испита у основном образовању и васпитању, правилник о упису ученика у средњу школу, пример листе жеља и документ о здравственим условима које ученици треба да испуне за одређене профиле. На крају презентације родитељи су обавештени да ће презентација бити на званичном сајту наше школе и Фејсбук страници како би била доступна свима.