Почетна Пројекти Приказ другог циклуса пројекта „Квалитетно образовање за све”
Приказ другог циклуса пројекта „Квалитетно образовање за све”
У уторак 4. 2. 2020. године приказан је пројекат „Квалитетно образовање за све”. Предвиђено је да се други циклус пројекта одвија у периоду 2019−2022. године. Пројекат представља наставак пројекта „Подстицање демократске културе у школи”, који је школа реализовала претходне две школске године. Пројектни тим је израдио акциони план за период јануар−јун 2020. године који ће бити истакнут у зборници и на школском сајту. Новина је у делу наставних активности где наставници разредне и предметне наставе, а такође и васпитачи, могу уврстити и развијати било коју компетенцију од понуђених 20 које чине оквир компетенција за демократску културу. Компетенције су значајне јер појединцу омогућавају да ефикасно и на одговарајући начин учествује у култури демократије. У делу ваннаставних и ваншколских активности развијаће се и даље три кључне компетенције које смо развијали и у првој фази пројекта: 1. поштовање, 2. вештина за сарадњу и 3. знање и критичко разумевање света.
Пројектни тим је истог састава као и за претходну фазу пројекта, уз једно ново појачање: сад је с нама и колегиница васпитачица Веселинка Андрић. Још једна новина у новој фази пројекта јесте задатак да будемо ментору другим двема основним школама. Ментори наше школе Мариана Карабаш и Снежана Кнежевић добиле су задатак да воде кроз цео други циклус пројекта две основне школе: ОШ „Чаки Лајош” из Бачке Тополе и ОШ „Драган Маринковић” из Адрана. У другој фази пројекта учествује 20 старих школа из прве фазе као и нових 40 школа из друге фазе. Надамо се да ћемо и у другој фази пројекта бити једнако успешни као и у првом.