Резултати са општинских такмичења
четвртак, 21 март 2019 15:57
Завршена су општинска такмичења и наша школа је опет постигла сјајне резултате:

3. 3. 2019. У Глогоњу је одржана општинска Књижевна олимпијада. Освојили смо три друга и два трећа места: Анастасиа Глигорин има 2. место, Бојана Опарница исто 2, као и Анђела Пауновић. Софија Митровић и Ива Марчетић освојиле су треће место. Свих пет ученица иде на окружно такмичење.
3. 3. 2019. На општинском такмичењу из математике, што је и највиши ранг за треће разреде, освојили смо друго место – Малајмаре Марина – и једно треће место – Дудулец Данијел.
На нивоу четвртих разреда, треће место Јелена Кљајић, и она иде даље, а Милица Боснић је похваљена.
9. 3. 2019. У Панчеву је одржано општинско такмичење из историје. Резултати све говоре.
5. разред: Ања Перјаничић 3. место;
7. разред: Драгана Топић 1. место, Анђела Пауновић 3. место;
8. разред: Анђела Јовић 1. место, Анастасија Глигорин 1. место, Милица Ерак 1. место.
10. 3. 2019. Општинско такмичење из географије. Осмаци: Јовић Анђела, Глигорин Анастасиа, Кристина Дошља 2.место. Оне иду даље. Боројевић Биљана трећа, Емилијан Блаж исто. Седмаци: Бојана Опарница прво, Никола Јовић друго, иду даље. Драгана Топић треће.
16. 3. 2019. Резултати са општинског такмичења из технике и технологије: бродомоделарство – Александар Цвејић 1. место, Ања Перјаничић 2. место; аутомоделарство – Михајло Кнежић 2. место и Милица Проле 2. место у изради модела по задатку. Сви иду на окружно! Такмичење је било у Омољици.
17. 3. 2019. у Панчеву је одржано општинско такмичење из граматике српског језика и резултати су следећи:
V разред – Страхиња Vељковић 2. место и Душан Димић 3. место, пласирали се на окружно. Михајло Кнежић 3. место.
VИ разред – Андрија Митровић 1. место, Марко Параушић 2. и Уна Зорић 3. место, пласирали се на окружно такмичење.
VII разред – Бојана Опарница 2. место и Анђела Пауновић 2. место, обе иду на окружно такмичење. Стефан Димић освојио 3. место.
VIII разред – Анастасиа Глигорин 1. место и Софија Митровић 3. место, обе иду на окружно такмичење.

Завршна конференција пројекта Подстицање демократске културе у школама
четвртак, 21 март 2019 15:53
Дана 5.3.2019. године ужи тим наше школе, у саставу Јелена Богојевић, Снежана Кнежевић, Гордана Топић, Бранка Стјепановић и Мариана Карабаш, учествовао је на завршној конференцији у склопу пројекта Подстицање демократске културе у школама. Свечаност је одржана у Земунској гимназији. Присутнима су се обратили представници Савета Европе, Министарства просвете, Завода за унапређивање квалитета образовања и васпитања, Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања и представници појединих школа учесница у пројекту. Поред претходно наведених присутни су били и представници Центра за образовне политике, а такође и чланови ужих тимова 20 пилот-школа које су узеле учешћа у пројекту. Главни закључак конференције јесте да је пројекат заиста успео и да су школе превазишле очекивања свих поменутих институција и дале мноштво креативног материјала који ће бити уобличен у публикацију и биће полазна тачка за наставак пројекта и ширење демократске културе у свим школама на територији Републике Србије. Све школе учеснице добиле су плакету, а такође и уверења за све чланове ужих и ширих тимова. Највећа добит за школе јесте пријатељство и умрежавање са различитим школама, дељење примера добре праксе и мноштво материјала који ће бити уврштен у редован план и програм како би се и даље подстицала демократска култура у школама.

Манифестација Мărţişor
четвртак, 21 март 2019 15:50
Ученици виших и нижих разреда наше школе у пратњи својих учитеља Маринеле Фрианц и Јонела Бабе учествовали су и ове године на традиционалној међународној манифестацији Марцишор. Дана 1. 3. 2019. у свечаној сали у Владимировцу сада већ традиционално обележена је манифестација Мărţişor 2019. по шести пут. Манифестацији су присуствовали ученици, родитељи и наставници из Алибунара, Владимировца, Локава, Селеуша, Барица, Ечке, Уздина, Банатског Новог Села, Николинаца, Вршца, а такође је учествовала и гимназија из Темишвара.
У ведрој атмосфери сви присутни су се упознали са специфичностима народних ношњи и обичаја румунског и српског народа са ових простора, а могли су се пробати и традиционални специјалитети са овог поднебља.
У нашој школи су ученици и наставници симболично обележили овај празник. Наставница Биљана Бека је са својим ученицима на часовима ликовне културе израдила традиционалне брошеве који представљају веснике пролећа. Ученици су на часовима српског језика исписали рецитације и песме о пролећу и украсили пано у нашој школи.

« ПочетакПретходна12345678910СледећаКрај »

Страна 1 од 34