Додела награда - Дан школе
уторак, 05 јун 2018 10:46
Ове године смо освојили бројне награде на различитим такмичењима, појединачним и екипним. Појединачних награда има више него икад: освојили смо више од 80 првих, других и трећих места на појединачним такмичењима на општинском, окружном и републичком нивоу, читав низ похвалница за учешће, а сјајне резултате смо имали и у екипним такмичењима.
Опширније...

Дан планете Земље
среда, 16 мај 2018 15:35
Обележен 19. 4. 2018. у ОШ „Жарко Зрењанин” у Банатском Новом Селу
Десетогодишњица обележавања Дана планете Земље у нашој школи протекла је у духу подизања еколошке свести деце, запослених и средине у којој живимо, а све је било подстакнуто многобројним активностима у које су укључени ученици и наставници школе.
Сходно својим годинама и знању, потрудили смо се да укључимо првенствено што више деце у реализацију обележавања овог догађаја. У преподневним сатима наши малишани из нижих разреда уређивали су школско двориште и заједно са старијим другарима из еколошке секције садили цвеће и дрвеће. У подне су деца из обе смене присуствовала изложби ученика нижих разреда, који су израдили скулптуре од материјала за рециклажу, као и модној ревији ученика виших разреда, такође модела од истог материјала.
За вечерње сате ученици осмог разреда су за своје мештане, родитеље и првенствено људе који се у селу баве пољопривредом, а том приликом је посебно позвано Удружење пољопривредника, припремили трибину под називом „Пољопривредници у служби заштите животне средине”, на којој се највише говорило о правилној употреби пестицида, хербицида и осталих хемијских средстава чије несавесно и нестручно коришћење може довести до несагледивих последица по здравље и живот првенствено нас који смо у самој близини штетног деловања таквих хемикалија, а наравно и уопште по животну средину.
Циљ целокупног дешавања првенствено је подизање еколошке свести код деце кроз развијање знања и критичког односа према свету који их окружује. Стицањем навика у односу на рециклажу и уштеду природних сировина и енергетску ефикасност у погледу очувања природе и њених ресурса, ученици се упућују на правилан однос према природи и заштити животне средине.

Фестивал науке (29. 3. 2018)
среда, 16 мај 2018 15:30
У нашој школи је 29. 3. 2018. године одржан Фестивал науке. Наставници су у оквиру својих стручних већа одабрали теме и примере који показују које се све науке крију иза распореда часова.
Ученици су својим вршњацима на занимљив и несвакидашњи начин демонстрирали експерименте из разних области и наука (математика, хемија, физика, географија, биологија, ТИО, роботика...).
Што се тиче језика који се уче у нашој школи (српски језик, српски као нематерњи, румунски, енглески и француски језик) ученици су могли да решавају осмосмерке, укрштене речи, споје делове пословица с темом пријатељства, поштовања, науке и тимског рада. Представници језика Вук Караџић, Михај Еминеску, Вилијем Шекспир и Мали Принц илустровали су језике кроз мултимедије и учење у савремено доба. Ученици су могли да решавају тестове и квизове на интерактивној табли која се налази у ТИО кабинету. Такође су добили и информације о томе које сајтове могу користити за учење језика, а такође и које апликације могу инсталирати на својим телефонима како би што лакше усвојили знање. Представљене су и књиге на српском језику из наше школске библиотеке, а такође и библиотека на енглеском која се налази у медијатеци наше школе.
Ученици су такође могли да науче шта је то QR код, како га могу направити и које садржаје он може да садржи (слику, текст, музику...).
Историја је представљена кроз временску линију која је обухватила све периоде од праисторије па све до данашњег дана. Ученици су на најбољи могући начин представили разне епохе кроз костиме, археолошка налазишта, предмете из разних историјских периода и мудре мисли и изреке знаменитих људи.
На Фестивалу науке значајно место су заузели и ученици 4. разреда наше школе, млади истраживачи, а такође и представници педагогије као науке. Млади истраживачи су изводили разне експерименте, а педагогија је представљена кроз тестове личности које су нам растумачили ученици 8. разреда.
Слика говори више од хиљаду речи. Погледајте слике и упознајте се с науком на занимљив начин.

« ПочетакПретходна12345678910СледећаКрај »

Страна 1 од 31